مجلس و قوه قضاييه هم در ستاد کرونا عضو شوند

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا صباغيان در جلسه علني امروز مجلس شوراي اسلامي و در جريان بررسي احکام کلي بودجه 1400 طي اخطار قانون اساسي، گفت: امام (ره) مي فرمايند مجلس در رأس امور است و در قانون اساسي هم آمده است که مجلس در رأس امور قرار دارد اما امروز نه تنها مجلس در رأس امور نيست، بلکه در پايين ترين بخش امور هم قرار ندارد.


وي بيان کرد: در شرايط فعلي شوراي عالي اقتصادي هر تصميمي که مي خواهد مي گيرد، دولت مجلس را دور مي زند و ستاد ملي مقابله با کرونا هم براي کل کشور و همچنين براي مجلس تصميم مي گيرد.


نماينده مردم بافق در مجلس شوراي اسلامي تصريح کرد: ستاد ملي کرونا در شرايطي براي مجلس تصميم مي گيرد که هيچيک از نمايندگان مجلس عضو ستاد ملي مقابله با کرونا نيستند و اين ضعف و وهن مجلس است که نماينده اي در ستاد ملي کرونا حضور ندارد.


صباغيان گفت: امروز چيزي از مجلس باقي نمانده و فقط يک نام، ساختمان و 290 نماينده براي مجلس شوراي اسلامي باقي مانده است.


وي خطاب به قاليباف گفت: زماني که ما شما را به عنوان رئيس مجلس انتخاب کرديم گفتيم که مجلس مُرده و تعطيل است، مجلس را زنده کنيد و تقاضاي ما از شما آن است که اين اقدام را در دستور کار خود قرار دهيد.


محمدباقر قاليباف در پاسخ به اين اخطار قانون اساسي، گفت: اين گونه صحبت نکنيد. مجلس کار خودش را انجام مي دهد.


رئيس مجلس شوراي اسلامي تصريح کرد: شما الفاظي را به کار برديد که درست نبود. يعني چه که مجلس مُرده است!؟ نبايد به مجلس به اين شکل توهين شود.


وي تأکيد کرد: مجلس شوراي اسلامي حتماً به وظايف قانوني خودش عمل مي کند و شکي در اين مسئله نيست اما اين نقص وجود دارد که نماينده اي در ستاد ملي کرونا نيست و حتماً مجلس بايد در ستاد کرونا نماينده اي داشته باشد که مکاتبات لازم براي اين مسئله انجام شده است.

مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی و ادامه این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی: مجلس ,شوراي ,ستاد ,اسلامي ,نماينده ,امور ,شوراي اسلامي ,مجلس شوراي ,براي مجلس ,رئيس مجلس ,مجلس مُرده ,مجلس شوراي اسلامي ,شوراي اسلامي تصريح ,اخطار قانون اساسي،
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

آموزش کسب در آمد اينترنتي و خانگي ،کسب و کار راهنمای خرید انواع ماشین های نظافتی در ایران تک چي - مجله تکنولوژي nail academy مهاجرت آسان Sirun Sona خونِ جوشانِ امام حسين عليه السلام pavilion پوشک بچه مای بی بی سایز1 سری خانواده شاد معرفي تجهيزات گيمينگ و انواع بازي ها